W dniu 03 czerwca 2026 roku na ładowni przy wysokiej rampie w Choszcznie odbyło się pierwsze robocze spotkanie przedstawicieli Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK Szczecin z Burmistrzami Choszczna oraz pracownikami Urzędu Miasta. Spotkanie dotyczyło możliwości wspólnej budowy parkingu na terenie należącym do kolei. Kolej okazała dobrą wolę i jest zgoda aby taki parking został legalnie utworzony dla mieszkańców gminy oraz gmin sąsiednich, którzy przyjeżdżają samochodami na stację kolejową aby wsiąść do pociągu i dalej pojechać pociągiem do pracy. Pomysł budowy parkingu zgłosiło Choszczeńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei „Semafor” pismem nr ChSMK-/2026 z dnia 25 maja 2026r. Pan Burmistrz Artur Raczyński oraz jego z-ca Andrzej Kowalik zaakceptowali nasz wniosek i podjęli rozmowy z koleją gdzie jest widoczny natychmiastowy efekt naszej wspólnej współpracy. Teraz dalsze prace nad stworzeniem projektu oraz jego akceptacji i dalszej realizacji należą wyłącznie do Urzędu Gminy Choszczno i PKP PLK Szczecin. Czytaj dalej Pozytywne rozmowy dotyczące budowy parkingu na ładowni w Choszcznie